Пристрій захисту РЗА-250

Висока швидкість виключення при підвищеній напрузі мережі, а також придушення високоенергетичних імпульсних перешкод дозволяє надійно захистити від виходу з ладу цінне обладнання, а також обладнання в складно-доступних для ремонту місцях.

Характеристики

Мін

Ном.

Макс.

Робоча напруга, В 50Гц

-

230±10%

600

Допустима вхідна амплітудна напруга, В

-

-

1000

Струм споживача, А

-

-

0,4

Включення при нормальних умовах, секунд

-

5

15

Аварійне вимикання, с

-

-

0.01

Автоматичне відновлення, секунд

-

3

10

Захист споживача від високоенергетичних імпульсів 50мкс, кВ / кА

12/6

-

-

Захист споживача від високоенергетичних імпульсів 1мкс, кВ

40

-

-

Вихідна імпульсна перешкода при вхідному імпульсі 1 кВ / 500А, 8 / 20us, В

-

-

550

Потужність власного споживання, Вт

-

-

0.02

Час напрацювання на відмову, років

10

-

-

Кількість нормальних включень, тис. разів

10

-

-

Кількість аварійних ситуацій, тис. разів

2

-

-

Температура експлуатації, ° С

-40

-

+50

Температура зберігання, оС

-45

-

+80

Габаритні розміри ШхДхВ

52х150х42

 

На малюнку 1 сімейство кривих відображають залежність вихідної напруги від вхідної напруги, при високоенергетичних імпульсних перешкодах різної тривалості.

Наприклад, при вхідному імпульсі 10кВ тривалістю 20мкс (червона лінія) вихідний імпульс складе 630В, час запізнювання вихідного сигналу відображено на малюнку 3.

Малюнок 1. Залежність вхідної і вихідної напруги для модуля захисту РЗА-250-0.4А

На Малюнку 2 відображено сигнал напруги зі стандартною мікро секундної перешкодою 4кВ 20мкс. Відключення умовного споживача відбувається менш ніж за 10мс. Відключення необхідно для зниження тепловиділення на модулі в разі затяжного перехідного процесу. Через 3 - 10 секунд після останнього перехідного процесу відбувається повторне включення.

Малюнок 2. Сигнали вхідної і вихідної напруги при відсутності споживача. Зліва шкала вхідної напруги, а праворуч - вихідної.

На Малюнку 3 відображено перешкода з Малюнка 2 в масштабі придатному для сприйняття. З малюнка видно, що передній фронт вихідного сигналу позначений синім кольором, практично збігається з вхідним сигналам червоного кольору. При цьому, напруга в закінченні ПП трохи вище ніж спочатку, це пов'язано з природними характеристиками елементів застосованих в модулі захисту, що відображено сімейством кривих на Малюнку 1.

Малюнок 3. мікросекунда імпульсна перешкода. Сигнали вхідної і вихідної напруги.

На малюнку 4 відображена реакція на затяжну перешкоду 3кВ 50мс. Імпульсна напруга на споживачі не перевищує напруги згідно Малюнку 1, лінія 10мс, в момент відключення. Слід зазначити, що більшість пристроїв промислового і побутового призначення стійкі до імпульсних перешкод амплітудою до 1 кВ.

Малюнок 4. Сигнали вхідної і вихідної напруги при відсутності споживача. Зліва шкала вхідної напруги, а праворуч - вихідного.